بیش از 10 سال ما به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. اونوم یک آژانس سئو محور مبتنی بر ارزش گذاری است.

اطلاعات تماس
کامپاندها در صنعت تولید کارتن پلاست

کامپاندها در صنعت تولید کارتن پلاست

در تولید کارتن پلاست، کامپاندهای پلیمری یکی از اصلی ترین مواد اولیه می باشند. در ادامه به ویژگی های مهم این ترکیب می پردازیم:

کامپاند در لغت به معنی مخلوط شده و در اصطلاح صنعتی به موادی گفته می شود که از ترکیب مواد پلیمری و موادی از نوع غیر پلیمری برای دستیابی به موادی با خواص جدید استفاده می شود. در صنعت کارتن پلاست از کامپوندی با ترکیب پلی پروپلین شیمیایی و کربنات کلسیم استفاده می شود.

 کامپاند پلی پروپیلن پرشده با کربنات کلسیم، به دلیل چقرمگی بسیار مناسبی که دارد، در صنعت پلیمر و پلاستیک و در بین سایر کامپاندها، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از مواد اولیه‌ پلیمری که برای تولید محصولات پلاستیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند، از نظر خواص فیزیکی و شیمیایی نقاط ضعف جدی دارند. همین مسئله موجب شده است که تولیدکنندگان به فکر تقویت ساختارهای این مواد اولیه بیفتند. یکی از اصلی‌ترین راه‌هایی که برای این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد، افزودن برخی مواد دیگر به مواد اولیه است که دارای خواص فیزیکی و شیمیایی مورد نظر هستند. کربنات کلسیم یکی از این مواد است که با افزودن آن به پلی پروپیلن موجب تقویت این ماده می‌شوند.

کامپاند پلی پروپیلن با کلسیم کربنات، در بسیاری از صنایع از جمله خودروسازی، بسته‌بندی، کشاورزی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. پلی پروپیلن تقویت شده با کربنات کلسیم دارای خواص فیزیکی و شیمیایی بسیار خوبی است که عبارتند از:

  • افزایش مدول یانگ

مدول الاستیسیته یکی از خواص بسیار مهمی است که برای محصولات پلیمری اهمیت بالایی دارد. اگر بخواهیم تعبیر ساده‌ای از مفهوم مدول الاستیسیته به شما ارائه کنیم، باید بگوییم که میزان مقاومتی که یک ماده در برابر تغییر شکل در اثر نیروی کششی و فشاری که به آن وارد می‌شود‌ از خود به نمایش می‌گذارد را مدول یانگ یا الاستیسیته می‌گویند. PP با کربنات کلسیم دارای مدول الاستیسیته بیشتری در مقایسه با پلی پروپیلن است و این باعث می‌شود که محصولاتی که با آن تولید می‌شود دارای مقاومت بسیار خوبی در برابر نیروهای خارجی است.

  • افزایش چقرمگی

یکی دیگر از معیارهای مهمی که برای ارزیابی مواد پلیمری در نظر گرفته می‌شود، چقرمگی یا میزان مقاومت آنها در برابر ضربه ناگهانی است. هر چه سطح مقاومت این مواد افزایش پیدا کند، کیفیت بالاتری دارند. یکی از دلایلی که روی قیمت کامپاند PP کربنات کلسیم اثرگذار است، مقاومت ضربه‌ای بالای آن است که موجب می‌شود محصولات با کیفیت‌تری از آنها تولید شود.

  • افزایش کیفیت چاپ روی مواد پلیمری

همان طور که اشاره کردیم خرید کامپاند پ پ با کلسیم کربنات، برای صنعت بسته‌بندی امری رایج به شمار می‌رود. یکی از مهم‌ترین مسائلی که در صنعت بسته‌بندی مورد توجه است، قابلیت چاپ خوب روی نایلون‌ها و نایلکس‌های تولیدی است. PP با کلسیم کربنات دارای ویژگی‌ بسیار مناسبی از این جهت است و چاپ روی محصولات تولیدی با آنها باکیفیت‌تر می‌شود. همچنین دوام چاپ روی آنها نیز افزایش پیدا می‌کند.

  • سازگار با محیط زیست

پلی پروپیلن تقویت شده با کربنات کلسیم، محصولی پایدار و سازگار با محیط زیست تولید می‌کند که نسبت به بسیاری از محصولات پلیمری دیگر خطرات و آسیب‌های کمتری را برای محیط زیست ایجاد می‌کند.

  • قیمت کامپاند PP کلسیم کربنات

اصلاح ساختار مواد پلیمری کمک می‌کند که محصول نهایی که با آنها تولید می‌شود، قیمت تمام شده کمتری داشته باشد. همین مسئله شامل قیمت کامپاند PP کلسیم کربنات نیز می‌شود و کاهش قیمت مواد اولیه به عنوان یک اصل بسیار مهم برای تولید به شمار می‌رود. البته باید توجه داشته باشید که کربنات کلسیمی که برای افزودن به پلی پروپیلن مورد استفاده قرار می‌گیرد، از درجه خلوص بالا و دانه‌بندی ریز برخوردار باشد تا محصول باکیفیتی تولید شود. در غیر این صورت نمی‌توان روی اصلاح خواص فیزیکی پلی پروپیلن حساب چندانی کرد.

کامپاند تولید شده با کربنات کلسیم در اندازه های نزدیک با دیگر مواد پلیمری تولید شده در پتروشیمی تهیه می شود و معمولا با رنگ سفید تولید می شود.

در هنگام تولید کامپاند کربنات کلسیم می توان به آن استائارات روی و وایت اویل به میزان یک دهم درصد کل مواد اضافه کرد تا افزایش کیفیت را داشته باشیم.

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *