بیش از 10 سال ما به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. اونوم یک آژانس سئو محور مبتنی بر ارزش گذاری است.

اطلاعات تماس
دلایل گروه صنعتی الماس سبز برای ایجاد کارخانه تولید کارتن پلاست

فهرست مطالب

دلایل گروه صنعتی الماس سبز  برای ایجاد کارخانه تولید کارتن پلاست

امروزه بسته بندی یکی از مهمترین ارکان رضایت مشتریان از یک محصول قلمداد می شود. از نقطه نظر بازاریابی ارائه یک محصول خوب و باکیفیت در قالب یک بسته بندی نه چندان جذاب برایتان بسیار گران تر تمام می شود (چرا که چنین اشتباهی می تواند سقوط چشمگیر آمار فروش آن محصول را در پی داشته باشد) تا این که بخواهید یک طراح صنعتی خوش فکر را استخدام کنید تا یک بسته بندی چشم نواز برایتان خلق کند. به عبارت دیگر بسته بندی لباس محصول شما و نمایانگر کل مفاهیم تئوری و کارایی عملی یک برند است.

زیبایی و جذابیت کالا، رضایت مشتریان از محصول، حمل و نقل سریع و مطمئن کالا و… به عواملی چند وابسته است که از اهم آنان می توان به بسته بندی مناسب کالا اشاره نمود . در دنیای امروز انواع متریال بسته بندی از جمله فلز، پلاستیک، محصولات سلولزی و.. با توجه  به کاربرد، در تولید بسته بندی استفاده می شود.

از جمله لوازم بسته بندی جعبه با جنس پلی پروپیلن با اصطلاحا کارتن پلاست است که اغلب برای بسته بندی های محصولات با وزن نسبی کم یا متوسط و نیاز به جذب رطوبت نزدیک به صفر استفاده می شود.

گروه صنعتی الماس سبز کویر با بیست سال سابقه فعالیت در تولید کاغذ بسته بندی وکارتن های مقوایی کنگره دار، که تاکنون با اولویت کیفیت محوری و رضایت مشتری فعالیت داشته است در نظر دارد به منظور تکمیل سبد محصولات خود، پلن توسعه خود را با ایجاد یک واحد تولیدی کارتن پلاست در محل شهرک فولاد استان یزد پیاده سازی نماید.   

شرکت کارتن پلاست هدیش ایساتیس عضو گروه صنعتی الماس سبز دارای زمینی به مساحت 11171متر مربع و زیر بنای حدود 7221 متر مربع می باشد . ظرفیت سالانه کارخانه تولید در فاز اول 2700 تن جعبه پلی پروپیلن و 4800 تن گرانول کامپاند و در فاز دوم با همان مقدار گرانول کامپاند، 4800  تن جعبه کارتن پلاست می باشد.

کارخانه دارای یک ماشین گرانولساز، سه ماشین تولید شیت کارتن پلاست، دو ماشین دایکات (برش و خط تا)، ماشین چاپ سیلک، دستگاه منگنه و دستگاه بسته بندی استرچ پالت می باشد.

دراین کارخانه امکان تولید کارتن پلاست ضد یووی، انواع طرح های برش  جعبه جنس پلی پروپیلن و انواع گرانول های مورد استفاده در این صنعت وجود دارد.

میزان تولید کارتن پلاست

کارتن پلاست هدیش ایساتیس حداکثر در سال با ظرفیت تولید حدود 4800 تن کامپوند و 4800 تن کارتن پلاست فعالیت دارد، شایان ذکر است پیشبینی تاسیسات، فضا و سایر پارامترها برای امکان افزایش ماشین آلات تا رسیدن به ظرفیت 9600 تن گرانول کامپوند و 8000 تن جعبه انجام شده است که در صورت مناسب بودن شرایط بازار اجرایی خواهد شد.

نیاز صنایع مختلف استان یزد و استان های جنوبی کشور مثل کرمان، بندر عباس و فارس به بسته بندی با کارتن پلاست و عدم وجود کارخانه تولیدی آن در این مناطق، همچنین بازاری با حجم نسبتاً مناسب در سطح استان و منطقه، از دلایل اصلی ایجاد این کارخانه به شمار می آید.

موضوع فعالیت

    الف: تأسیس کارخانه تولید گرانول کامپوند و کارتن پلاست جهت مصارف انواع صنایع

    ب: تهیه ، تولید ، توزیع ، فروش و صادرات انواع  گرانول کامپوند و کارتن پلاست

    ج : خرید و واردات ماشین آلات، مواد اولیه و هر گونه عملیات در ارتباط با این صنعت که از نظر قانون تجارت منعی نداشته باشد و همچنین سایر عملیات تجاری در ارتباط با شرکت .

    مرکز اصلی شرکت یزد – شهرک صنعتی فولاد می باشد.

مهمترین مواد اولیه مصرفی در مجموعه کارتن پلاست هدیش ایساتیس به ترتیب گرانول مواد پلیمری نساجی و شیمیایی، پودر کربنات کلسیم،  روان کننده، مستربچ  و مرکب جهت انجام چاپ سیلک و مهم ترین ملزومات مصرفی مش جهت انجام چاپ سیلک، لاک حساس، توری تصفیه دستگاه ها و  قالب دایکات می باشد.

مواد اولیه کارتن پلاست

طبق بررسی های انجام شده یکی از بهترین فرمولهایی که می توان جهت ساخت کارتن پلاست و گرانول کامپوند بکار برد، به قرار زیر است:

الف) کامپوند سازی:

مواد پلیمری پلی پروپیلن گرید شیمیایی

پودر کربنات کلسیم

روان کننده

ب) کارتن پلاست:

مواد پلیمری پلی پروپیلن گرید شیمیایی

مواد پلیمری پلی پروپیلن گرید نساجی

کامپوند

از جمله مخاطرات بازار که در حوزه کارتن پلاست وجود دارد، عدم ثبات قیمت مواد اولیه و مدل عرضه و تقاضا در بازار بورس می باشد. همچنین بیش از 60% بازار کارتن پلاست به محصولات کشاورزی اختصاص دارد که الطبع سفارشات فصلی محسوب می شوند. لذا معمولا سعی می شود مشتریان کارتن پلاست  نیز از صنایع مختلف انتخاب شوند تا شرکت از رکود یک حوزه متضرر نشود. و روند تامین و افزایش قیمت مواد اولیه از جمله پلی پروپیلن نشان می دهد هرچند افزایش قیمت در سال 1401 به طرز معناداری متفاوت از روند سال های گذشته بوده است ولی در ماه های بعدی احتمالا قیمت ثابت شده و در بیست سال گذشته، هیچگاه کمبود یا صادرات بیش از اندازه پلی پروپیلن وجود نداشته است. رقبای کارتن پلاست هدیش ایساتیس، توزیع کنندگان یا کارگاه های برش آن در سطح شهر نمی باشند، بلکه شرکت هایی هستندکه امکان کار تولید با تیراژ بالا را داشته، بسیار سریع و حرفه ای عمل می کنند. این حوزه شامل ده یا یازده شرکت است و با توجه به عدم وجود تولیدی کارتن پلاست در مقیاس بزرگ در استان، با ایجاد این واحد می توان نیاز استان و استان های همجوار از جمله بندرعباس، کرمان و فارس را مرتفع ساخت.

علی رغم  اینکه محصول کارتن پلاست پتانسیل بالایی جهت بازارسازی دارد، ولی شرکت های کارتن پلاست موجود عموما با ماکزیمم ظرفیت خود فعال هستند و قادر به تولید حجم درخواست مشتریان بالقوه نمی باشند.

دسترسی به یک پکیج کامل محصولات بسته بندی، چشم انداز حاشیه سود منطقی و عدم وجود تامین کننده کارتن پلاست در استان، موارد مهمی است که می تواند انگیزه تاسیس سایت تولید کارتن پلاست توسط گروه صنعتی الماس سبز باشد. کارتن پلاست با وجود مشتریان بالقوه فراوان، هنوز جایگاه واقعی خود را بعنوان یک محصول بسته بندی با ویژگی های منحصر به فردی چون ضد آب بودن به دست نیاورده است. در کشور ما که در سال های اخیر با مشکل صادرات نفت مواجه است. صنایع تبدیلی محصولات پتروشیمی و صادرات آن، راهبردی مناسب برای تقویت توان اقتصادی میهن عزیزمان است. تولید کارتن پلاست یکی از گزینه های پیش رو است که می توان با سرمایه گذاری نرخ متوسط و هزینه سربار کم محصولی مورد پسند بازار را عرضه نمود.

 

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *